Bolnica AKH otvara tri odeljenja za obolele od virusa COVID-19

02.04.2020

Bolnica AKH u Beču primaće pacijente koji imaju bolesti koje se mogu lečiti jedino u toj bolnici, kao i pacijente sa Korona virusom.

© MedUni Wien / AKH Wien / Houdek

Opšta bolnica u Beču, Allgemeinen Krankenhaus der Stadt Wien (AKH Wien), ove nedelje dobija tri odeljenja za obolele od Korona virusa. Prethodnih dana tri bolnička odeljenja su ispražnjena, pacijenti premešteni, a prostorije preuređene, uz instalaciju dodatnih ventilacionih sistema, za prijem pacijenata obolelih od virusa COVID-19.

Na klinici će biti primljeni isključivo pacijenti koji imaju bolesti koje se, zbog postojeće neophodne medicinsko-tehničke infrastrukture, mogu lečiti jedino u toj bolnici ,kao i pacijente koji su pozitivni na Korona virus.

Bolnica AKH nije predviđena samo za obolele od virusa COVID-19, već se pacijenti iz Beča primarno primaju u bolnici „Kaiser-Franz-Josef-Spital“. Dodatni kapaciteti nalaze se nabolnicama „Wilhelminenspital“, „Krankenhaus Hietzing“ i „Donauspital“.

 

Bolnice u Beču

Udruženje bolničkih ustanova grada Beča / Wiener Krankenanstaltenverbund (Wien KAV) spada u najveće evropske zdravstvene ustanove. Mrežu KAV-a sačinjava jedanaest bolnica, dva gerijatrijska centra i osam domova za negu.
U Opštoj bolnici grada Beča – AKH Wien, godišnje se ambulantno leči više od pola miliona pacijenata. Sa  sa 1.763 kreveta ova bolnica je jedna od najvećih u Evropi, a svakako najveća i najpoznatija medicinska ustanova u Austriji. AKH je ujedno i sedište medicinskog univerziteta u Beču.

Do 2020. godine planirano je da gradske bolnice u Beču promene nazive i umesto starih, istorijskih naziva, dobiju nova imena. Jedini izuzetak je Opšta bolnica koja će se i dalje zvati AKH Wien.

 

Besplatni zdravstveni saveti na telefonu 1450

Stanovnici Beča, ali i ostalim delova Austrije, kao pomoć u lečenju koriste i besplatan info-telefon 1450koji je dostupan sedam dana u nedelji i 24 časa dnevno. Građani putem ovog telefonskog broja mogu dobiti besplatne savete u vezi sa svojim zdravljem i zdravstvenim dilemama i problemima.

 

Za hitne slučajeve: Aplikacija  „Rettung“

U hitnim slučajevima veoma je važno da medicinska pomoć stigne što pre. Kako bi se skratilo vreme čekanja na stručnu medicinsku pomoć, u Beču postoji aplikacija za hitne slučajeve. Nedavno je predstavljena ova aplikacija za pametne telefone pod nazivom  „Rettung“ koja treba da omogući da pomoć u stigne  mnogo brže nego do sada.

 

 

PROČITAJTE I NAJNOVIJE VESTI – NASLOVNA OVDE

 

NOVO U AUSTRIJI! Onlajn knjižara! Više od 40.000 naslova na srpskom jeziku! Kliknite na baner ispod i uplovite u carstvo knjiga!

 

PROČITAJTE JOŠ I OVO: 

Bolnice u Beču: Provere u kontejnerima za epidemiološki pregled

Stare e-kartice bez fotografije ostaju važeće do maja

 

Bolnice u Beču: Promena naziva i nova imena za gradske bolnice

*Dozvoljeno je preuzimanje teksta ili delova teksta, ali uz obavezno navođenje izvora i obavezno postavljanje linka ka portalu www.dijaspora.tv

Prijava za Newsletter

Prijavite se na našu Newsletter adresu i budite u toku sa značajnim temama i dešavanjima u dijaspori

Prijava