Kako je najavljeno, obrazac sadržati prostor za unošenje imena i prezimena, broja telefona, e-mail adresu i vreme posete restoranu.
Zaštita podataka je zagarantovana i nadležne službe imaju uvid u ove dokumente samo u slučaju zaraze.
U tri austrijske pokrajine od petka važi novo radno vreme u ugostiteljstvu, a Beč od ponedeljka uvodi obaveznu registraciju gostiju.
Nove korona mere u Austriji odnose se na ugostiteljstvo u važe za tri austrijske pokrajine Tirol, Salzburg i Vorarlberg, kao i nešto malo drugačija za Beč.
Od petka 25. septembra 2020. godine na snazi je nova zajednička mera za ugostiteljske objekte u Tirolu, Salzburgu i Vorarlbergu i ona glasi da se ograničava radno vreme za ugostitelje do 22:00 časova. Novo radno vreme ostaje na snazi tri nedelje, a onda će se ponovo razmotriti epidemiološka situacija.
Kao glavni razlog odluke navodi se da su noćni život i gastronomija jedni od glavnih izvora novih zaraza, a savezna vlada i pokrajine smatraju da je ova mera dobra kao preventiva i priprema za zimsku i skijašku sezonu koja je od velike važnosti za ove delove Austrije.
Za razliku od ove tri austrijske pokrajine, u Beču se uvodi sasvim drugačija mera kao preventiva od širenja zaraze konora virusa.
Naime, od ponedeljka 28. septembra 2020. godine, Beč uvodi obaveznu registraciju gostiju u ugostiteljstvu.
Svako ko želi da poseti neki bečki restoran moraće biti upisan na obaveznu listu gostiju.
Gradonačelnik Beča, Mihael Ludvig objavio je ovu vest u četvrtak i još jednom naglasio da ograničenja radnog vremena neće biti, a umesto nje uvodi se lista gostiju. Po rečima gradobačelnika Beča nije problem da građani Beča i posle 22 sata zajedno sede za jednim stolom, odnosno draže mu je da se ljudi druže u ugostiteljskim objektima nego na ilegalnim zabavama.
Uredba obavezne registracije godtiju u bečkim restoranima stupa na snagu u ponedeljak i primenjivaće se do kraja godine. Ugostitelji ispunjene formulare sa podacima o gostima moraju čuvati četiri nedelje.
Odredba kaže da upisivanje u listu nije nužno od strane gostiju, nego obveza ugostitelja.
Kako je najavljeno, obrazac sadržati prostor za unošenje imena i prezimena, broja telefona, e-mail adresu i vreme posete restoranu.
Zaštita podataka je zagarantovana i nadležne službe imaju uvid u ove dokumente samo u slučaju zaraze.
U cilju podrške gastronomiji sve Bečlije su na kućnu adresu dobili vaučere koje mogu iskoristiti do kraja septembra 2020. godine u bilo kojem restoranu.
Grad Beč je na ovaj način želeo pomoći ponovnom pokretanju gastronomije posle korona krize i pomoći restoranima i kafićima koji su bili dva meseca potpuno zatvoreni.
*Dozvoljeno je preuzimanje teksta ili delova teksta, ali uz obavezno navođenje izvora i obavezno postavljanje linka ka portalu www.dijaspora.tv
Prijavite se na našu Newsletter adresu i budite u toku sa značajnim temama i dešavanjima u dijaspori