Izvori i načini finansiranja grada Beč
Novi projekat gradske ministarke za finansije Renate Brauner, pod nazivom Beč 1×1, otpočeće 20. maja ove godine i ima za cilj da građanima Beča približi i objasni na koj način se grad finansira.
Finansije jedne metropole, kao što je Beč, nisu uvek transparente i razumljive za običnog građanina i često samo stručnjaci znaju šta se zapravo krije iza brojnih finansijskih izveštaja i cirfi. Iz tog razloga, bečka minstarka za finansije Renate Brauner inicirala je projekat Beč 1×1, koji ima za cilj da građani, koji svojim porezima svakako doprinesu budžetu grada, lakše razumeju finansiranje svog grada.
U proteklim godinama se mogao primetiti rast broja građana koji su zaintersovani upravo za ovu temu, a uzrok je najverovatnije trenutna situacija u privredi kao i brojni izveštaji o špekulacijama u austrijskim medijima.
Transparetnost finansija grada Beča
Projekat je nastao na inicijativu zamenice gradonačelnika Renate Brauner, jer ona lično smatra da je od velikog značaja za stanovnike beča da se informišu o tačnim prihodima i rashodima grada Beča. Ona će to sprovesti kroz dijaloge sa građanima Beča upravo u projektu Beč1×1 koji se realizuje u saradnji sa Wiener Volkshochschulen. Projekat takođe ima za cilj da se direktno u razgovoru sa stanovnicima grada ojača poverenje u izveštaje o finansijama Beča.
Beč 1×1 imaće i svoju informatvnu internetplatformu na kojoj će svi građani imati mogućnost da dobiju važne informacije o ovoj temi. Skupovi sa građanima opočeće 20. maja na kojima će lično Renate Brauner objasniti i izložiti najnovije izveštaje i u razgovoru sa građanima dati odgovore na pitanja Bečlija zaineteresovanih za ovu temu.
*Dozvoljeno je preuzimanje teksta ili delova teksta, ali uz obavezno navođenje izvora i obavezno postavljanje linka ka portalu www.dijaspora.tv